41 відгук
+380 (98) 313-31-33
+380 (99) 252-84-11
+380 (44) 209-62-38
+380 (56) 788-39-65
SDS Group - монтаж в Киеве, Днепропетровске, Одессе, Харькове и других городах Украины

Які відкатні ворота купити?

Які відкатні ворота купити?
Отже, почнемо. Останнім часом, в незалежності від того який споживчий товар потрібна клієнтові, він часто не може зробити правильний вибір і в першу чергу це пов'язано з тим, що інформаційно просто не підготовлений. В результаті, або споживач отримує товар низької якості за високою ціною, або товар того ж низької якості але тільки за низькою ціною, не знайшовши при цьому золоту середину, де найоптимальніший варіант кінцевого результату був би, як кажуть ціна-якість. Теж саме відбувається і у світі автоматичних воріт. Тут, скажімо так, наша компанія провела невеликий аналіз того, що відбувається і зробивши висновки, постараємося Вам докладно пояснити, як правильно потрібно підходити до питання "Які відкатні ворота купити?". В основному, телефонуючи або приходячи в офіс, що б придбати ворота, замовника цікавить досить мало запитань, а ось вже після виготовлення і встановлення їх стає в рази більше! Як це часто буває, самі визначають моменти – колір, зашивання профнастилом одностороння або двостороння, і максимум, питання розміру квадратної труби з якої складається каркас. Отримавши відповіді на всі ці питання, замовник вносить передоплату і спокійно їде додому, мріючи про красивих і добротних воротах. На жаль, у багатьох випадку ці мрії розбиваються, отримуючи зовсім не те, що собі думали. Давайте погодимося, що мрія про хороших воротах – це природно перебільшено вираз, але все ж, якщо взяти до уваги, що ціна їх порівняти з покупкою тостера в супермаркеті, можна стверджувати, що своє уявлення Ви можете назавжди поміняти про товар і його продавця.
Прикладом стануть вуличні відкатні ворота з профнастилу. Випадок був такий – замовник, звернувшись в нашу компанію з питання встановлення автоматики на вже практично виготовлені ворота іншою фірмою, причиною чого стала ціна устаткування, що перевищує адекватну ціну практично в 2 рази! Таке не рідко трапляється, коли клієнт спочатку отримує відносно низьку ціну за саму конструкцію, але при цьому потім подвійно переплачує за інсталяційні роботи, автоматику і багато іншого. Варто зазначити, що замовник сам сказав у якої саме фірми він замовляв ворота, але враховуючи позицію нашої компанії по відношенню до ..... ми не станемо ....
Тепер перейдемо безпосередньо до технічної частини, коли прибула наша монтажна бригада на об'єкт для встановлення автоматичного приводу, описуючи все в деталях і супроводжуючи фотографіями.
Ворота відкатні, шириною 4000 мм і висотою 2000 мм, оснащені врізний хвірткою, зашивання профнастилом коричневого кольору з одного боку (виробник не відомий), запорізька фурнітура бюджетного варіанту (несуча балка, каретки з металевими роликами, уловлювач). Всі.
На перший погляд, ворота виглядали в принципі не погано. Але це було тільки на перший погляд. Думаємо, що далі Вам буде дуже цікаво дізнатися, чому ж такі не погані на вигляд ворота піддаються нашій критиці. Забігаючи наперед, можна відразу сказати, що вартість цих воріт була не такою вже й низькою, а от якість.... Але про все по порядку.
Бетонна заставна
Почнемо з підстави, що є дуже важливим елементом в конструктиві відкатних воріт. Стандартно це виглядає так – кваліфіковані фахівці, вибирають приямок довжиною близько 2000 мм, шириною 500 мм і глибиною приблизно 800-900 мм, після чого розварюють із прутів каркас, опускають в приямок, заливають його повністю бетоном, зверху укладаючи 2-х метровий швелер, на який будуть встановлюватися роликові каретки, а так само привід у разі потреби. Після цього, зазвичай бетон повинен вистоятися протягом 10-15 днів, поки в цей час будуть виготовлятися самі ворота. Така застава в середньому має вагу близько 700-800 кг Приклад правильного бетонної основи наведено на рис. №1, далі не раз будемо в приклад ставити саме його.
Тепер ми можемо порівняти цей малюнок з фотографією, зробленою на об'єкті, де бетонну основу було зроблено зовсім інакше, головною метою якого була банальна економія на матеріалах і роботі, після якої ніхто не знає скільки такі ворота можуть прослужити. Коротенько, це два маленьких приямка, точно не відомо якої глибини, з двома маленькими шматочками швелера, на яких варто рухлива і важка конструкція. Замовник навіть після установки воріт так і не розумів, що все зроблено з великими помилками, що не відповідають технічним завданням з певними нормами. Зазначимо, що купити відкатні ворота можна і без бетонних робіт. В такому випадку бетонні роботи можу бути виконані самостійно, що особливо зручно, якщо у Вас працює будівельна бригада по встановленню паркану, закладці фундаменту і т. п.
Фото №2
Фурнітура для відкатних воріт
Та частина воріт, на якій економити взагалі не рекомендується! Адже в неї входить напрямна рейка, яка з дня на день рухається по роликах, витримуючи вагове навантаження. Допоміжні частини, такі як уловлювачі, утримує роликовий пластина і т. д. теж виконують важливі функції. Не залежно від ширини воріт, фурнітура повинна бути, на думку наших фахівців і багатьох інших незалежних експертів, закордонного виробництва, впевнено стверджуючи, що в нашій країні знайти надійну та якісну просто неможливо. Є кілька варіантів, але ми розглянемо варіант фурнітури Польського виробництва з високоякісної сталі, в якій всі складові оцинковані, мають високі антикорозійні властивості, направляюча балка йде більш габаритного розміру, а так само масивні полімерні ролики стійкі до зносу, предающие плавності і без того тихому ходу воріт! Каретка з роликами має ще одну велику перевагу – регулювання висоти, з допомогою якої завжди існує можливість коректування роботи, для ідеальної експлуатації на протязі довгого часу. Зовнішній вид польської фурнітури Roll Force наведено на рис. №3.
Рис. №3
Ворота на об'єкті, стояли на фурнітурі запорізького виробництва. Зараз ми постараємося Вам розповісти всі недоліки. По-перше, балка, не рідко вже при отриманні з заводу має не зовсім правильну геометрію, що істотно позначається на роботі воріт, якщо на це закривають очі компанії при виготовленні. У довжину практично всі балки однакові, але за іншими параметрами поступаються польським, маючи меншу ширину і висоту прольоту. Відповідно розмір роликів так само менше. Ролики не підвладні регулюванню, йдуть в металевому виконанні за рахунок чого неможливо отримати ефект плавності і тихої ходу воріт. На даному об'єкті був не правильно приварений нижній уловлювач, бо ворота приходячи в закритий стан, просто не лягали на нього. Це можна було легко поправити регулюванням роликів, але такої можливості не було. А враховуючи, що вони не тільки по висоті не входили в уловлювач, але ще й по ширині – постійно злітала пластикова заглушка, що закриває консольну балку від попадання бруду і снігу. З часом, швидше за все, вона і зовсім загубиться, чого не трапиться в польській фурнітурі. На фото нижче можна побачити додаткову алюмінієву планку, яка прикріплена у верхній частині воріт. Природно вона далеко не додає шарму цих воріт, маючи вигляд зайвого елемента і, в принципі, зовсім не потрібного, при правильному підході в цьому питанні. Справа в тому, що верхня пластина має 4 ролика, зроблених із пластику і через час, всім зрозуміло, що вони б просто зняли шар фарби, тому і була встановлена планка дл захисту. Відповідь одна – гумові ролики польської фурнітури не зможуть зашкодити забарвлення воріт, тому потреба планки стає не актуальною. На додаток до цього можна додати, що в цілях економії не був встановлений прибуткової швелер, в який би щільно заходили ворота і в якому б відмінно розмістилися два уловлювача. А так само при ньому не існувало б зазору. Замість цього були приварені два шматочки квадратної труби, на яких розміщувалися вловлювачі. Ні естетичного вигляду, ні якоїсь користі. Стверджуючи твердо, можна сказати відразу, що робота фурнітури запорізького виробника довго прослужити не зможе.
Фото №4
Каркас воріт, зашивання та фарбування
Переходимо до останньої частини нашого висновку за даними зсувним воротах. Ворота були зварені з квадратної труби, проти абсолютно всіх правил і стандартів виготовлення зсувних воріт. Жодна труба не було підрізано під 45 градусів (у чотирьох кутах, верх/низ), всі труби приваривались накладними методом, одна на іншу, після чого просто глушилися пластинами металу. Що з такого грубого порушення випливає з часом? Перше – в цьому випадку час не змусило себе чекати, ворота були змонтовані тижнем раніше, але вже після першого минулого дощу, крізь погано заварені заглушенные місця потекла іржа. Такі відкатні ворота купувати точно не варто, без коментарів... на фото №5 виразно видні місця патьоків.
Фото №5
Зовнішній вигляд, немовби з відстані 7-8 метрів відносно не поганим, постає в зовсім іншому світлі, по мірі наближення до воріт. При певній ширині чистого отвору, як правило, додають по кресленнях і при виготовленні ще 300-400мм в плюс, щоб перекрити зазори в місцях прибуткової точки і відповідно протилежною. Напевно, зварниками при виготовленні цих воріт було прийнято рішення йти проти всіх правил, бо вони нічого такого не вигадували і просто залишили незрозумілий на вигляд відрізок труби над противагою, що б хоча б була відстань для утримують роликів, інакше ворота просто випали з них. Навіщо їм напружуватися і робити ворота ширше, за технології? Це не відповідало б їх цілеспрямованому максималізму здешевлення вартості. У місцях «накладки» при зварювальних роботах труби одна на одну, а так само низькоякісні роботи з зачищення швів відразу кидаються в очі, після чого відразу слідують ні як не фарбувальні ворота – потьоки фарби, найімовірніше з найдешевшого сегменту. Технологію фарбування ми не будемо зачіпати взагалі, адже це ціла наука, яку навряд чи вивчали фахівці, які виготовляють ці «чудові» ворота. Питання знежирення металу та технологічно правильного нанесення ґрунту знаходяться теж під великим питанням, щоправда, виходячи з загального враження по виготовленню цих воріт (так як ми не робили зріз фарби, щоб переконатися, що ґрунт там взагалі є). Це вплине на естетичний вигляд вже згодом, коли наші нерадісні для замовника припущення підтвердяться. Профнастил – це особа. Тут було все дуже просто і зрозуміло, найдешевший варіант, не з самою відповідною і привабливою за видом хвилею, пофарбований разом з каркасом, як кажуть «за одне». Останньою краплею розчарування стали саморізи, крепившие профлист як каркасу воріт.
Пояснення останнім описів ми взагалі не змогли знайти. Пару десятків гривень на квадратному метрі – це різниця між якісним, красивим, довговічним, пофарбованим в заводських умовах фінським профлистом. А акуратні, практично непомітні заклепки в колір воріт і зовсім навряд чи сильно могли б відрізнятися вартістю в порівнянні з грубими саморізами, що нагадують болти. Фото №6 все говорить саме за себе.
Фото №6
Ми будемо раді тому, що прочитана Вами стаття, як кажуть на реальних подіях, допоможе Вам грамотно підійти до питання вибору відкатних воріт. У нашій компанії працюють професіонали, яким щороку довіряють свої об'єкти сотні клієнтів, що стосуються автоматичних воріт будь-якого типу. Якщо ви любите правильний підхід до справи – ми з радістю чекаємо Вас у нас в офісі, де ми зможемо якісно провести консультацію, показати стендові зразки і надалі зайнятися Вашим замовленням, надавши весь комплекс робіт.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner